Šetřete čas využitím nového filtrování ve Variu – projděte si s námi 3 praktické příklady, jak si usnadnit práci

Šetřete čas využitím nového filtrování ve Variu – projděte si s námi 3 praktické příklady, jak si usnadnit práci

Znáte to. Blíží se porada a vy potřebujete z Varia rychle získat data a začnete vytvářet složité filtry. Nyní, díky novému filtrování, tato data získáte na pár kliknutí . Abychom vás s novou funkčností lépe seznámili, vybrali jsme 3 příklady z praxe:

Znáte to. Blíží se porada a vy potřebujete z Varia rychle získat data a začnete vytvářet složité filtry. Nyní, díky novému filtrování, tato data získáte na pár kliknutí. Abychom vás s novou funkčností lépe seznámili, vybrali jsme 3 příklady z praxe:

1) Filtr textových polí oceníte v adresáři

Představte si, že pracujete ve firmě, která si zakládá na osobních vztazích s klienty. Proto jim vaše sekretářka posílá k svátku e-mailem blahopřání. Díky novému filtrování už nebude mít problém vyhledat všechny vaše klienty třeba se jménem Petr, kterým poté odešle blahopřání.

Zatímco dříve by musela vyhledávat pomocí *, nyní jednoduše vybere, že se jí mají zobrazit kontakty, které v textovém poli obsahují slovo Petr.

Textový filtr

2) Filtr číselných polí zobrazí největší faktury

Před poradou potřebujete zobrazit faktury, které jsou na částku vyšší než 100 000 korun. Díky novému filtrování stačí, když kliknete do políčka s hodnotou faktury. A pokud máte fakturu přímo v hodnotě 100 000, stačí vybrat filtr “větší než”.

Případně klikněte do jakéhokoliv políčka s částkou, zvolte filtr “větší než” a doplňte hodnotu 100 000.

Číselný filtr

3) Filtr polí s datem vám usnadní hledání faktur

Blíží se konec měsíce a vy chcete zjistit, kolik faktur je do konce měsíce splatných. Díky novému filtrování to zvládnete na dvě kliknutí.

Nejdříve kliknete do políčka, ve kterém je datum splatnosti v aktuálním měsíci. Poté už jen zvolíte filtr “Je 2. měsíc roku 2016”.

Zjednodušili jsme i vyhledávání v časových intervalech. Stačí vybrat filtr “mezi”, kde si nastavíte časový interval. Vybrat můžete i faktury se splatností v jeden konkrétní den.

Datový filtr

Nové filtrování vám samozřejmě usnadní práci i v dalších případech. Více informací o této funkci najdete v naší dokumentaci.