Přehledný fakturační systém Altus Vario

Fakturace přináší firmě peníze, proto je důležité, aby tento systém dobře fungoval. S Vydanými doklady budete mít přehled nejen o fakturách, ale také o všech ostatních vydaných dokladech jako jsou zálohové faktury, daňové doklady o přijetí platby a dobropisy. V případě že se jedná o platby v hotovosti, zajistí i komunikaci s finanční správou v rámci systému EET.

Co nabízí fakturační systém Altus Vario?

Variabilní postup fakturace

Každá firma má vlastní postup fakturace obchodních případů. V Altus Vario si můžete způsob, který vám při práci s vydanými doklady nejvíce vyhovuje, zvolit sami.

Jaké máte možnosti?

Další možnosti se nabízejí v případě zakázek, které lze fakturovat zálohově, průběžně atd.

Kontrolní funkce systému

Kontrolní funkce vás upozorní na případný dluh, příliš nízký rabat, nedostatečné skladové množství nebo například na chybnou kombinaci zdanitelného plnění.

Díky propojení s internetovými rejstříky se kontroluje také aktuální spolehlivost plátců DPH a kredibilita odběratelů.

Řízení vymáhání pohledávek

Vario dává možnost definovat platební podmínky odběratelů včetně splatnosti, kreditu a úroků. Pokud se přesto vyskytnou problémy s úhradou, je k dispozici nástroj pro řízení pohledávek.

Rozesílání upomínek

S funkcí upomínek získáte silného společníka v boji proti dlužným fakturám. U dlužné faktury máte možnost vytvořit a následně rozesílat upomínky, které můžete rozlišovat několika stupni důležitosti. Pokud spolupracujete se zahraničím, oceníte možnost vystavovat upomínky v různých jazykových mutacích.

Podrobný výpis vlastností fakturačního systému

Další informace