Důležité pro nás byl poměr cena/výkon a to, aby byl systém schopný růst s firmou. Vario splňovalo všechna tato kritéria.

Tomáš Rőssner jednatel společnosti De & Co Hranice

De & Co Hranice

De & Co Hranice

Před zavedením Varia využívali ve firmě klasický Excel. Ten však přestal rostoucí firmě stačit. Proto začala strojírenská společnost hledat komplexní informační systém.

Sídlo Hranice
Web www.deaco.cz
Počet zaměstnanců 17
Roční obrat 60 milionů korun

S Variem jsme ušetřili hodně času

„Přechodem na Vario jsme ušetřili spoustu času,” říká jednatel Tomáš Rőssner. De & Co Hranice je rychle se rozvíjející firmou. V roce 2008 vznikla jako projekční kancelář, poté se však začali zabývat i výrobou strojních prototypů. Zákazníci jsou spokojeni, o čemž svědčí i to, že společnost hospodaří s obratem šedesát milionů korun.

Vario se přizpůsobilo zakázkové výrobě

Tak jako mnoho podobných firem využívali v De & Co klasický Excel a prostý účetní systém, který využívali na faktury a spravovali finance.

Úspora času

Úspora času

Přizpůsobení zakázkové výrobě

Přizpůsobení zakázkové výrobě

Systém roste s firmou

Systém roste s firmou

„Ke změně jsem se odhodlal, když jsem si uvědomil, kolik času ztrácíme. Stávalo se, že dva lidé dělali zbytečně stejnou práci. Jeden něco vyplnil do tabulky v Excelu a druhý ty samé údaje přepisoval do jiné tabulky,” vysvětluje Rőssner. Stejně tak byla pro firmu obtížná i kontrola splněných úkolů.

Ve společnosti hledali systém, který by si poradil se zakázkovou výrobou. Zároveň chtěli zlepšit přehled o:

  • ziskovosti a stavu zakázek
  • agendě přijatých a vydaných dokladů
  • stavu výroby

„Kromě toho pro mě byl samozřejmě důležitý poměr cena/výkon a to, aby byl systém schopný růst s firmou. Vario splňovalo všechna tato kritéria,” doplňuje Rőssner.

Zaměstnanci se s Variem brzy naučili

Vario pracuje s velmi intuitivním uživatelským rozhraním. „Přechod na nový systém byl bez závad, hned jsme mohli fakturovat. Samozřejmě se objevily drobné potíže, protože lidé byli zvyklí pracovat s něčím jiným. Ale Vario se ovládá podobně jako programy Microsoft Office, takže se s ním všichni brzy naučili,” vypráví jednatel.

Díky Variu je vše rychlejší

„Překvapilo mě, že oproti našim starým systémům je Vario o tolik rychlejší,” hodnotí systém Tomáš Rőssner.

Díky tomu, že mají všechna data v jednom systému, snadno dohledají potřebné informace. Další výhodou jsou podle Rőssnera digitálně zálohované faktury. „S Variem jsme spokojení a můžeme ho doporučit i dalším firmám,” uzavírá Rőssner.