Obchodní firma
V INVITAL Aqua zvládají díky Variu odbavit objednávky do 15 minut
Stáhnout celou případovou studii
350 000 zakázek ročně zpracovaných pomocí Varia
15 minut trvá vyřízení jedné objednávky
4-5x větší obrat e-shopu od nasazení Varia

Vario jsme brali z důvodu, abychom byli schopni růst

Česká firma INVITAL Aqua, provozovatel e-shopu rostlinna-akvaria.cz, hledala dostatečně variabilní podnikový systém, jenž by dokázal podpořit růst e-shopu a zároveň umožňoval vlastní úpravy. Volba padla na Vario, které se stalo srdcem celého podniku.

„Je to úplně jiná dimenze ve srovnání s tím, co tu bylo předtím.“

Vít Hellebrand

jednatel INVITAL Aqua, s. r. o.

Největší přínosy Varia pro INVITAL Aqua

Variabilita

Vario společnosti nabídlo nejen široké možnosti vlastních úprav, ale také bezproblémovou spolupráci s externími moduly a propojení s vlastním e-shopovým řešením.

Průvodce objednávkami

Vario poskytuje zaměstnancům společnosti přesná data o tom, jaké zboží je v danou dobu nejprodávanější a je tedy nutné zvětšit jeho skladové zásoby. Společnost tak zvládá lépe reagovat na výkyvy poptávky.

Podstatné zrychlení objednávek

Díky Variu je nyní možné odbavit celou objednávku do 15 minut od odeslání. To dává e-shopu mimo jiné i možnost vydávat zboží na počkání přímo ve skladu.

Digitalizace účetnictví

S Variem má firma možnost všechny důležité doklady generovat automaticky v elektronické podobě. Díky propojení účetnictví se skladem, zakázkami a objednávkami odpadlo ruční přepisování dokladů.

Úspora času i práce

Díky Variu se v INVITAL Aqua, s. r. o. podařilo zrychlit skladové i jiné operace. Jak říká Vít Hellebrand: „To, co v jiných firmách musí dělat několik lidí, u nás zvládne automat nebo 1 dohlížející člověk.“

Přehled v zakázkách

Vario umožňuje v reálném čase sledovat skladovou dostupnost položek a doplňovat tak zásoby podle skutečné situace.

Blokové inventury

Firma může inventury provádět i bez nutnosti uzavření skladu. Zaměstnanci díky digitalizaci a synchronizaci dat tak inventuru zvládnou i za běžného provozu.

Snadnější vstup na zahraniční trhy

Vít Hellebrand oceňuje roli Varia také při vstupu do zahraničí. „V každé zemi jde o úplně nové flow, řeší se například ceníky či jiné sazby DPH. S Variem proběhl vstup na nové trhy úplně hladce. Jednoduše přiřazujeme ceny v různých měnách, hodně užitečné je také napojení na režim One Stop Shop.“

Pětinásobný růst

Zásadním benefitem systému Varia už byl jen jeho příchod, který firmě umožnil až pětinásobný růst. To potvrzuje i sám Vít Hellebrand: „Kdybychom neměli Vario, nedokázali bychom fungovat. Vario jsme brali už jen z toho důvodu, abychom byli schopni růst.“

O společnosti INVITAL Aqua

Česká společnost INVITAL Aqua s. r. o. provozuje e-shop rostlinna-akvaria.cz – největší internetový obchod s jezírkovým vybavením a potřebami pro akvaristiku a teraristiku v Evropě. Ze svého skladu v České republice rozesílá produkty zákazníkům napříč střední Evropou.

Sídlo

Opava

Obor

Obchod

Počet zaměstnanců

80

Roční obrat

350 milionů Kč

Web

www.rostlinna-akvaria.cz

e-Commerce Business

Firma e-Commerce Business šetří stovky člověkohodin měsíčně díky automatizaci procesů ve Variu

sportovna.cz

Vario nastartovalo e-shop sportovna.cz. Nasazení Vario WMS pak umožnilo zvednout měsíční obrat o 61 %.