Software pro maloobchod, velkoobchod a internetové obchody

Altus Vario je díky svojí variabilitě vhodné pro

S Variem může firma kombinovat různé druhy prodejních strategií.

Software pro velkoobchod

Software Altus Vario používá spousta velkoobchodních firem z různých oborů. Mezi přínosy Varia pro velkoobchody patří:

Firmy mají k dispozici přehledný prodejní software. Vario zahrnuje pro potřeby uživatelů také účetní software, fakturační software nebo mzdový systém a řadu dalších služeb. Každý může využívat přesně ty moduly, které potřebuje.

Další informace naleznete v sekci nákup a prodej zboží.

Software pro maloobchod

Specializovaný modul Prodejna je řešení maloobchodního prodeje v systému Altus Vario. Jedná se o software pro pokladny, tedy o počítačovou pokladnu, která podporuje čárové kódy, zákaznický displej, peněžní zásuvky, platební karty a zákaznické karty. Přímé spojení s informačním systémem poskytuje přehledy stavu zboží na prodejně v reálném čase.

Více o modulu se dočtete v sekci moduly / Prodejna - POS.

Software pro internetové obchody

Altus Vario je také vhodný software pro e-shop. Každý software pro tvorbu e-shopu musí umožňovat vytvoření katalogu zboží, jeho publikování na internet a vyřizování objednávek z e-shopu. Program pro e-shop Altus Vario umožňuje zobrazit nejen standardní údaje o zboží, ale dává možnost přidávat také další libovolné parametry a uživatelé mají i řadu jiných možností. Altus Vario nabízí například:

Podrobný popis funkcí naleznete v sekci moduly / e-shop.

Druhy software podle typu zboží

Altus Vario pracuje se všemi myslitelnými druhy zboží. Lze obchodovat s položkami, které se prodávají na celé kusy, po balení, nebo v různých převoditelných jednotkách. Kromě toho lze pracovat se zlomky jednotek v případě zboží, jehož množství se uvádí v rozměrech (délky, plochy), hmotnostech nebo objemech.

Oděvy

U oděvů a obuvi lze definovat číselníky velikostí. Jedno zboží potom může mít libovolný počet variant.

Potraviny

U potravin eviduje Altus Vario dobu trvanlivosti a výrobní šarže.

Technika

U techniky můžete využít evidenci výrobních (sériových) čísel. Lze také generovat vlastní řady sériových čísel.

Automobily

Pro Altus Vario existuje specializované řešení pro autoservisy a prodejce, které obsahuje údaje specifické pro tento obor (čísla VIN, RZ, napojení na číselníky náhradních dílů a mnoho dalšího).

Chemie

Altus Vario pracuje nejen se zbožím, které se prodává na kusy, ale také s kapalinami a plyny. Na skladu lze evidovat výrobní šarže a exspirace jednotlivých zásob.

Ostatní druhy zboží

Můžete využívat libovolných kombinací pro definování druhu zboží. Ať už se jedná o standardní kusové položky, zboží řezané na míru (kabely, desky, tyče apod.), kapaliny, sypké hmoty nebo zboží nehmotné povahy jako například licence. U každé položky můžete určit použití

  • jednotek a balení,
  • variant (barevné provedení, velikost a podobně),
  • sériových čísel,
  • šarží a
  • trvanlivostí.

Další informace o možnostech obchodování se zbožím