Maximalizujte účinnost vašeho e-shopu s ERP systémem

Maximalizujte účinnost vašeho e-shopu s ERP systémem

S rostoucí sférou e-commerce je klíčem k úspěchu neustálá optimalizace a efektivita firemních operací. ERP systémy představují nástroj, který e-shopům umožňuje tohoto snadno dosáhnout. Efektivita, přesnost a flexibilita – to získá e-shop díky napojení na ERP systém.

Co je to ERP systém a jaký má význam pro e-shopy

ERP systém je softwarová platforma, která integruje všechny podnikové procesy – od objednávek, skladového hospodářství, přes účetnictví, až po zákaznickou podporu – do jediného uceleného systému.

Pro e-shopy znamená toto řešení značnou úsporu času a zdrojů, zjednodušení procesů a zlepšení přesnosti dat, což je základem pro informované rozhodování a strategické plánování.

4 klíčové vlastnosti a funkce ERP systému, které ocení každý e-commerce podnikatel

 1. Integrace s e-shopem: ERP systémy lze snadno integrovat s většinou e-commerce platforem, což zajišťuje plynulý tok informací mezi online obchodem a zbytkem firemních procesů a oddělení. Např. zákazník si na e-shopu bude moct objednat pouze zboží, které je skladem. Tento údaj bude na e-shopu vždy aktuální a v souladu se skladovými zásobami.
 2. Automatizace procesů: Od automatizace objednávkového procesu po správu zásob a fakturaci, ERP systém značně snižuje potřebu manuální práce v rámci těchto procesů.
 3. Centralizace dat: Všechny podnikové informace a data jsou shromážděny na jednom místě, což usnadňuje přístup, analýzu i samotný reporting firemních dat.
 4. Zlepšení zákaznické zkušenosti: ERP systémy umožňují lepší správu zákaznických údajů a personalizaci služeb, což vede k vyšší spokojenosti a angažovanosti zákazníků.

Jak vybrat správný ERP systém pro váš e-shop

Výběr vhodného ERP systému je zásadním krokem, který by měl být založen na specifických potřebách a cílech vašeho e-shopu. Zvažte následující faktory:

 • Kompatibilita a integrace: ERP systém by měl být kompatibilní s vaší e-commerce platformou a dalšími používanými nástroji či systémy.
 • Flexibilita a škálovatelnost: ERP systém by mělo být schopen růst s vaším podnikáním a přizpůsobit se jeho měnícím se potřebám.
 • Uživatelská přívětivost: ERP systém by měl být intuitivní a snadno ovladatelný pro vaše zaměstnanecké týmy.
 • Podpora a školení: Důležitá je i dostupnost technické podpory a školení pro uživatele. Zjistěte, jaké druhy školení nabízí pro své uživatele ERP systém Vario.

Úspěch e-shopu sportovna.cz s ERP systémem Vario

Příběh e-shopu sportovna.cz potvrzuje, že integrace Varia do jejich e-commerce platformy vedla k významnému zlepšení efektivity procesů a spokojenosti zákazníků. Zároveň v rámci skladového hospodářství využívají také WMS systém, díky kterému řídí efektivně většinu svých skladových procesů.

Když to shrnu, tak Vario pro nás představuje systém, kde je všechno na jednom místě. Co se týká obsluhy e-shopu, tak nepotřebujeme nic jiného. Umí to komunikovat, přenášet informace, a to vše navíc velmi rychle. Kromě toho máme ve Variu také například účetnictví, mzdy… Dnes vlastně ve firmě není žádný jiný systém.“ hodnotí systém Martin Buřt, systémový specialista společnosti.

Přečíst celý příběh

 

5 důvodů, proč propojit e-shop s ERP systémem

 1. Efektivnější firemní operace díky automatizaci a optimalizaci každodenních procesů
  Integrace ERP systému přináší automatizaci rutinních úkolů od objednávek přes skladování až po fakturaci. Tím se eliminují manuální chyby a uvolňuje se čas zaměstnanců pro strategičtější úkoly. Efektivnější operace také zahrnují lepší správu skladových zásob a optimalizaci logistických procesů, což vede k rychlejšímu zpracování objednávek a snížení nákladů na skladování.
 2. Přesnější plánování zásob díky předvídání poptávky a správě zásob
  Díky centralizovanému přehledu o stavu zásob a integraci s daty o prodeji umožňuje ERP systém přesněji předvídat budoucí poptávku. To umožňuje e-shopům udržet optimální úroveň zásob, minimalizovat přebytečné zásoby a snížit riziko vyprodání oblíbených produktů. Efektivní správa zásob vede k lepší dostupnosti produktů a zvyšuje spokojenost zákazníků.
 3. Zvýšená produktivita díky snížení manuální práce a zlepšení workflow
  Integrace ERP systému do e-shopu zlepšuje pracovní postupy tím, že automatizuje a koordinuje operace napříč odděleními. To znamená, že objednávky, zásoby a účetní operace jsou spravovány hladce a efektivně bez nutnosti manuálního zásahu. Výsledkem je rychlejší zpracování objednávek, lepší spolupráce mezi týmy a celkově vyšší produktivita podniku.
 4. Lepší analýzy a reporty díky přesným a aktuálním datům
  ERP systémy poskytují pokročilé nástroje pro analýzu a reporting, které umožňují e-shopům získat hlubší vhled do svých operací. S přesnými a aktuálními daty mohou manažeři lépe hodnotit výkonnost podniku, identifikovat trendy v prodeji a optimalizovat marketingové strategie.
 5. Vylepšená zákaznická zkušenost díky rychlejšímu vyřizování objednávek a personalizovanému servisu
  ERP systémy umožňují e-shopům poskytovat vynikající zákaznický servis díky integraci dat o zákaznících, objednávkách a zásobách. Rychlejší zpracování objednávek, přesné informace o dostupnosti produktů a možnost nabídnout personalizované služby zvyšují spokojenost zákazníků a podporují jejich loajalitu.

Zjistěte, jak může Vario pomoci i vašemu e-shopu

Integrací ERP systému do vašeho e-shopu tak nejen získáte nástroj pro efektivnější správu a operace, ale také významný prostředek pro zvýšení konkurenceschopnosti a dosažení dlouhodobého úspěchu v oblasti e-commerce.

Ozvěte se nám, rádi s vámi probereme Vaši aktuální situaci a navrhneme ideální řešení.

Bezplatná konzultace