Předejděte zbytečným chybám ve skladových zásobách. Pomůže automatická kontrola přijímaného zboží

Předejděte zbytečným chybám ve skladových zásobách. Pomůže automatická kontrola přijímaného zboží

Konkurenční firma snížila ceny, ale vy si toho všimnete až za několik dní a to je pozdě – váš zákazník už mění dodavatele. Taková situace děsí snad každou obchodní společnost. Jestli pořád nevíte, jak si pohlídat pokles nákupních cen a včas na něj reagovat změnou prodejních cen, máme pro vás tip na usnadnění práce. Na Vario doplněk s názvem Kontrola cen příjmu si zvyknete velmi rychle a už bez něj nebudete chtít pracovat.

Konkurenční firma snížila ceny, ale vy si toho všimnete až za několik dní a to je pozdě – váš zákazník už mění dodavatele. Taková situace děsí snad každou obchodní společnost. Jestli pořád nevíte, jak si pohlídat pokles nákupních cen a včas na něj reagovat změnou prodejních cen, máme pro vás tip na usnadnění práce. Na Vario doplněk s názvem Kontrola cen příjmu si zvyknete velmi rychle a už bez něj nebudete chtít pracovat.

Funkcionalita má hned několik výhod:

  1. Pohlídá, zda dodavatel dodržuje dohodnuté ceny zboží a nemění je bez vašeho vědomí. Na jakékoliv změny vás upozorní.
  2. Upozorní vás na snížení nákupních cen a vy víte, že máte snížit prodejní ceny, abyste nepřišli o zákazníky.
  3. Vypočítá pro vás nový ceník podle aktuální nákupní ceny nebo zvýšené marže.
  4. Umožňuje automaticky vložit změny cen do ceníku.

Jak začít pracovat s doplňkem ve vašem obchodě

Kontrolu cen příjmu využijí majitelé a zaměstnanci obchodních firem se zbožím, jehož ceny se vyvíjí. Doplněk si objednáte ve Vario Shopu. Pak ho jednoduše stáhnete, nainstalujete a nastavíte podle potřeb vašeho obchodu. Žádných složitých mezikroků a zbytečného zdržování se nemusíte obávat. Práce s doplňkem je tak snadná, že nepotřebujete ani školení.

Po nainstalování doplňku si otevřete a nastavte 3 karty na míru vašim potřebám.

  1. Karta Obecné

Na kartě Obecné si zvolte z možností marže nebo rabat – podle toho, s čím pracujete. Pak vyberte, zda má doplněk pracovat s ceníkem nebo katalogem a určete jednu z kategorizací doplňku. Ta slouží k doplnění informací o produktu. Pak už zbývá jen zvolit, v jakých modulech chcete s funkcionalitou Kontrola cen příjmu pracovat, a na kartě Obecné máte hotovo.

  1. Karta Marže

Protože už jste zvolili mezi marží a rabatem, pracujete na kartě Marže pouze s jednou z hodnot. Vyberte si ceník, pro který budete marži nebo rabat určovat. Poté zařaďte produkt pod příslušnou marži. Nezapomeňte zadat také marži v procentech a minimální marži v procentech.

  1. Karta Nákup

Na třetí kartě nazvané Nákup naleznete jedinou volbu, která je ve výchozím nastavení vypnutá. Znamená to, že nákupní cenou je cena na aktuální položce. Pokud možnost zvolíte zatrhnutím myší, stane se nákupní cenou průměrná skladová cena.

Zkoušejte doplněk jeden měsíc zadarmo

V demoverzi Varia máte celý měsíc na to, abyste funkcionalitu Kontrola cen příjmu testovali zadarmo. Díky tomu se naučíte s doplňkem pracovat a přesvědčíte se, jak moc vám usnadňuje práci.