Webinář Zaměstnanecký portál B2E

Webinář Zaměstnanecký portál B2E

Registrujte se zdarma na webinář s praktickou ukázkou aplikace, která se postará o digitalizaci mzdové agendy.

To mě zajímá

Díky nové aplikaci Dílenské řízení výroby jsme splnili požadavek na digitalizaci řízení pracovníků a evidenci časových výkazů.

Dynex

Dynex

Dynex

 

Informační systém Vario pomáhá vylepšovat diagnostiku nemocí

Firma Dynex, která vyrábí vybavení do nemocničních i biologických laboratoří, potřebovala zefektivnit výrobu. Požádala proto o pomoc Vario. S pomocí webové aplikace a rozšíření informačního systému jsme zlepšili výrobu, zbavili zaměstnance zbytečného papírování a také jim dali do ruky informace o odpracovaném čase.

O klientovi

Laboratoře, kde se zabývají diagnostikou nemocí, testováním potravin nebo třeba biologickým výzkumem. Všude tam najdete výrobky společnosti Dynex, která je na českém trhu už od roku 1975.

Vždy v sousladu<br /> s legislativou

Vždy v sousladu
s legislativou

Sdílí nejnovější<br /> technologie

Sdílí nejnovější
technologie

Hbitá technická<br /> podpora

Hbitá technická
podpora

Výzva pro Vario

Společnost Dynex využívá informační systém Vario od roku 1999 jako komplexní podnikový systém. Na jaře roku 2014 nás požádala o optimalizaci řízení výroby.

Určila nám přitom následující cíle:

  • Digitalizaci řízení pracovníků výroby
  • Efektivnější delegování pracovních aktivit
  • Odbourání tištěných dokumentů
  • Využití systému pro časové výkazy
  • Možnost systémového řešení neshodné výroby

Navržené řešení

Abychom všechny požadavky splnili co nejefektivněji, vyvinuli jsme pro společnost Dynex webovou aplikaci „Dílenské řízení výroby“, která přímo komunikuje s modulem Výroba v informačním systému Vario.

Digitalizace řízení a evidence časových výkazů

V Dílenském řízení výroby si zaměstnanci vykazují odpracovaný čas a zároveň zaznamenávají množství zhotovených výrobků. Také zde rovnou evidují neshodnou výrobu. Veškeré informace zadané přes Dílenské řízení výroby jsou přitom provázané s aktivitami výrobních zakázek v modulu Výroba.

Vedoucí pracovníci mají v aplikaci roli administrátora, který přiděluje podřízeným jednotlivé úkoly (aktivity výrobní zakázky). Administrátor zaměstnancům práci zadává podle jejich dovedností, které jsou definované v systému. Také může přidávat, rušit nebo upravovat jednotlivé výkazy.

Díky nové aplikaci Dílenské řízení výroby jsme splnili požadavek na digitalizaci řízení pracovníků a evidenci časových výkazů. Propojením s modulem Výroba systému Vario jsme zároveň zefektivnili řízení výroby a automatizovali některé procesy a odstranili nutnost používat tištěné dokumenty.

Řešení neshodné výroby

Abychom připravili systémové řešení neshodné výroby i navazujících kroků, přichystali jsme rozšíření informačního systému Vario. Podle informací o neshodných produktech z Dílenského řízení výroby systém automaticky zařídí veškeré související skladové operace (separátní skladové doklady), případně rovnou založí nové požadavky na výrobu (nové výrobní zakázky).

Funkčnost a přehlednost aplikace Dílenské řízení výroby jsme podpořili možnostmi filtrování a třístupňovým barevným odlišením jednotlivých aktivit s různou důležitostí. Zároveň jsme přidali automatické vytváření úkolů pro vedoucí pracovníky výroby, které reaguje na výskyt neshodných produktů nebo na vložení materiálu do zakázky.