Digitalizace servisních procesů: Jak pomůže ERP systém?

Digitalizace servisních procesů: Jak pomůže ERP systém?

Digitalizace je klíčem k efektivnímu a modernímu řízení i v rámci servisních operací. ERP systém Vario přináší modul Servis, který je navržený na míru potřebám servisních firem. Nabízí pokročilé funkce pro plánování údržby, automatizaci procesů a mobilní řešení pro techniky v terénu. Zjistěte, jak může ERP systém změnit vaše servisní operace, zlepšit efektivitu a zvýšit spokojenost vašich zákazníků.

Co je to ERP systém a jaká je jeho role v servisním sektoru?

ERP systém je podnikový software, který pomáhá firmám efektivně spravovat různé aspekty podnikání. Slouží k centralizaci, integraci a automatizaci procesů spojených s financemi, lidskými zdroji, výrobou, logistikou, zásobami a dalšími oblastmi.

Pro servisní firmy, které se každodenně setkávají s výzvami, jako je plánování údržby, správa urgentních oprav a koordinace terénních techniků, ERP systém představuje zásadní nástroj, který pomáhá výrazně optimalizovat tyto procesy.

Jak ERP systém podporuje operace servisních firem?

 • Centralizované informace a zlepšený přístup k datům: ERP systém poskytuje jednotné rozhraní pro správu dat a operací, což znamená, že vše od servisních záznamů po inventární seznamy a zákaznické profily je uchováváno v jedné databázi. Centralizovaný přístup usnadňuje rychlé získání informací, pomáhá při analýze dat a zlepšuje rozhodovací procesy ve firmě.
 • Zefektivnění a automatizace workflow: Implementací ERP systému mohou servisní firmy automatizovat své procesy od objednávek po fakturaci a údržbu. Automatizace těchto základních procesů vede k větší konzistenci a efektivitě a umožňuje zaměstnancům soustředit se na složitější a hodnotnější úkoly.
 • Zlepšená komunikace a koordinace: ERP systémy zlepšují interní komunikaci mezi různými odděleními a zároveň usnadňují koordinaci mezi techniky v terénu a dispečinkem v kanceláři. Integrace všech relevantních dat a procesů do jednoho systému zajišťuje, že všechny týmy mají přístup k aktuálním a relevantním informacím, což umožňuje efektivnější plánování a rychlejší reakce na změny nebo požadavky.
 • Flexibilita a škálovatelnost: Moderní ERP systémy jsou navrženy tak, aby byly flexibilní a škálovatelné, což umožňuje servisním firmám snadno přizpůsobit systém svým měnícím se potřebám. Přidávat nové funkce nebo moduly podle toho, jak firma roste a rozšiřuje své služby.

4 klíčové výhody ERP systému Vario pro servisní firmy

ERP systém Vario nabízí servisním firmám speciálně přizpůsobený modul Servis, který je navržen tak, aby vyhovoval konkrétním potřebám a výzvám, s nimiž se tyto firmy setkávají. Modul je výsledkem důkladné analýzy a pochopení procesů, které jsou pro servisní sektor klíčové, a nabízí řešení, jež optimalizuje vše od plánování údržby až po rychlé reakce na ad-hoc požadavky.

VÍCE O MODULU SERVIS

1. Snadné plánování údržby a ad-hoc servisních zásahů

ERP systém Vario umožňuje snadné plánování jak pravidelné údržby, tak rychlé reakce na nečekané servisní zásahy. Integrací plánovací tabule Vario poskytuje servisním firmám komplexní přehled o dostupných zdrojích a aktuálně probíhajících úkolech, což značně zvyšuje efektivitu plánování a koordinace logistiky. Zefektivňuje celý proces a minimalizuje časové ztráty, což přispívá k rychlejšímu a přesnějšímu provádění servisních operací.

2. Automatizace a integrace servisních procesů

ERP systém Vario poskytuje pokročilé nástroje pro automatizaci a integraci všech klíčových servisních procesů:

 • Od automatického generování servisních dokladů,
 • přes definování a plánování zdrojů podle konkrétních dovedností,
 • až po integraci s ekonomickou agendou, která umožňuje vystavování faktur a efektivní správu financí přímo z terénu.

Integrované funkce pomáhají eliminovat potřebu manuálních zásahů a snižují administrativní zátěž.

3. Úspora času techniků a minimalizace jejich chyb

Díky ERP systému Vario mohou servisní technici výrazně snížit čas strávený cestováním mezi skladem, ekonomickým oddělením a zákazníky. Systém Vario nabízí nástroje pro efektivní komunikaci a dokumentaci, jako jsou:

 • přepis nadiktovaných poznámek,
 • zasílání fotek problémů do skladu a
 • možnosti vzdálených konzultací.

Značně se tak zvyšuje přesnost a rychlost servisních operací. To nejenže šetří čas, ale také zvyšuje celkovou spolehlivost a kvalitu poskytovaných servisních služeb.

Tip: Přečtěte si také, jak na řízení služeb podniku i z terénu.

4. Mobilní řešení pro techniky v terénu

ERP systém Vario poskytuje mobilní aplikaci, která umožňuje technikům v terénu:

 • přístup ke všem potřebným informacím a dokumentům,
 • zaznamenávat dokončení prací, a dokonce
 • provádět fakturaci přímo u zákazníka.

Mobilní řešení také integruje navigační systémy a poskytuje možnost přímého kontaktování zákazníků, což značně zjednodušuje plánování a logistiku. Flexibilita a reaktivita techniků se zvýší, což vede k lepší efektivitě a spokojenosti zákazníků.

Mobilní řešení je dostupné díky Variu Online, zjistěte více o jeho výhodách pro vaše podnikání.

Jak vybrat správný ERP systém pro vaši servisní firmu?

Při výběru ERP systému je důležité hledat řešení, které je flexibilní a přizpůsobitelné pro specifika vašeho servisního sektoru. Zvažte, jaké funkce jsou pro vaši firmu klíčové, a zda systém nabízí integrované mobilní řešení, které usnadní práci vašim technikům v terénu.

Vyzkoušejte ERP systém Vario zdarma

Pokud hledáte způsob, jak zefektivnit operace vaší servisní firmy a zvýšit spokojenost vašich zákazníků, neváhejte využít nabídky bezplatné konzultace k ERP systému Vario. Tento systém je speciálně navržen pro potřeby servisních firem, poskytuje pokročilé funkce pro plánování, automatizaci a mobilní řízení, které mohou zásadně změnit vaše podnikání.

Nebo vyzkoušejte demo verzi Varia zdarma a začněte těžit výhody, které modul Servis nabízí.

VYZKOUŠET VARIO ZDARMA